Idag Äker vi upp till husvagnen, det Àr sista helgen för oss i HovfjÀllet.
Det kÀnns lite vemodigt o trÄkigt men sÄ blir det ibland nÀr beslut ska fattas och vi har beslutat att inte vara kvar dÀr uppe pÄ Vinter Campingen nÄgot mer Är, sÄ nu lÀmnar vi platsen till nÄgon annan nygÀst. 2 Är blev det för oss.
SÄ om nÄgon helg fram över ska Vagnen hÀmtas och sÄ Àven förstugan. Hur vi ska fÄ hem Förstugan behöver jag inte tÀnka pÄ för det blir Anders huvudbry. DÀremot sÄ skall vi tömma vagnen pÄ Söndag sÄ mycket vi kan, för den ska raka vÀgen till besiktningen nÀr den dras hem.

Idag var nĂ€stan all snö borta o det var bara blött o slask. S lade sig i sin sĂ„ng nĂ€r vi kom upp och somnade ?? Det Ă€r nĂ„got hon aldrig gör mitt pĂ„ dagen, vaknade nĂ„gra timmar senare men feber đ€ , fasen ja ja det var bara o Ă„ka hem. VC Ă€r stĂ€ngt nu under pĂ„sk och 1177 hjĂ€lper inte till att boka nĂ„got covid test. Ăr man mellan 13-18 sĂ„ mĂ„ste man ringa vc för boka tid för det. Ja ha bara att vĂ€nta tills pĂ„ tisdag dĂ„. Det finns fall i skolan o Ă€ven pĂ„ trĂ€ningen har det funnits, jag tror dock inte att det Ă€r det men lika bra att kolla. SĂ„ nu Ă€r det inte bara mina Paletter som sitter i karantĂ€n, Ă€ven dottern fĂ„r göra det nu đ
Ja ha sÄ blev det med sista helgen uppe pÄ fjÀllet, inget att hÀnga lÀpp för bara att gilla lÀget.
SĂ„ hĂ€r kan man oxĂ„ ha det en lĂ„ng Fredag đ. /P
Hoppas det inte Àr Covid-19 för dÄ blir vÀl ni smittade ocksÄ. Ha en sÄ bra helg ni kan. Hoppas dottern kryar pÄ sig. Glad PÄsk.
GillaGilla
Ja det blir vi isĂ„fall men hon Ă€r bĂ€ttre idag ingen feber o ingen huvudvĂ€rk sĂ„ vi hoppas pĂ„ att det bara var nĂ„got tillfĂ€lligt. Tack det samma Glad PĂ„sk đŁ
GillaGillad av 1 person